Pravidlo 20: Pseudostav fork

Pseudostav fork má za úkol rozdělit přechod z jednoho stavu na přechod do více stavů. Jelikož platí podmínka, že stavový automat na úrovni jednoho regionu smí být právě v jednom stavu, platí další dvě pravidla, která je nutná při použití tohoto pseudostavu znát.

Pravidlo transitions_outgoing nás nutí k tomu, že všechny odchozí přechody z rozdělujícího pseudostavu musí mít cíl v různých regionech jednoho ortogonálního stavu.

K tomu se ještě přidává další pravidlo nazvané fork_vertex, které nařizuje, aby rozdělující pseudostav měl právě jeden příchozí přechod a alespoň dva odchozí.

Co na to Sparx EA?

Sparx EA si s těmito pravidly hlavu nijak neláme.

Douška

Tento článek je součástí seriálu 30 pravidel UML. Pokud jste ještě nečetli, podívejte se na výchozí článek. Ostatní články můžete dohledat pomocí štítku 30 pravidel UML.

Chcete vědět více? Objednejte si knihu UML pro analytiky nebo navštivte některé mé školení. Některá z nich jsou online. Např. UML pro analytiky ve dnech 11.-14. května 2020 nebo školení Příprava k certifikační zkoušce OCUP 2 ve dnech 1.-4. června 2020.

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *